گزارش خبري صبح صادق ازتوديع و معارفه در نيروي زميني،هوايي و ستاد مشترك سپاه

گزارش خبري صبح صادق ازتوديع و معارفه در نيروي زميني،هوايي و ستاد مشترك سپاه
گزارش خبري صبح صادق ازتوديع و معارفه در نيروي زميني،هوايي و ستاد مشترك سپاه
مراسم توديع و معارفه فرمانده نيروي زميني و همچنين معارفه رئيس مركز راهبردي سپاه با حضور نماينده ولي فقيه در سپاه ، فرمانده كل و فرماندهان نيروهاي پنجگانه و يگان هاي نيروي زميني سپاه در مجتمع فرهنگي غدير برگزار شد.
به گزارش خبرنگار صبح صادق در اين مراسم آيت الله موحدي كرماني در سخناني نيروي زميني را ستون فقرات سپاه دانست و گفت : به لحاظ حساسيت و اهميت اين نيرو مقام معظم رهبري فرد شايسته و لايقي را به فرماندهان اين نيرو منصوب كردند.
وي ابراز اميدواري كرد، مركز راهبردي سپاه بتواند در رشد و پويايي و تكامل سپاه مؤثر بوده و سردار جعفري هم افراد صاحب فكر و توانمند را براي عضويت در اين مركز به مقام معظم فرمانده كل قوا پيشنهاد دهند.
در ادامه سردار سرلشكر صفوي با اشاره به تدبير فرمانده معظم كل قوا مبني بر ايجاد مركز راهبردي سپاه گفت : راه اندازي اين مركز نشان از دورانديشي مقام معظم رهبري دارد و انتصاب شخص با تقوا، مجاهد، عالم ، وارسته و مخلص همچون سردار جعفري يكي از تصميم هاي حياتي براي سپاه است .
سردار صفوي افزود: ايشان جواني خود را وقف مجاهدت در راه خدا كرد و از شروع فرماندهي نيروي زميني كه 31 سال به طول انجاميد، حقيقتاً با فكر بالا، تحمل و قدرت فرماندهي در شرايط سخت ، تحول بزرگي را در اين نيرو به وجود آورد.
وي در ادامه با اشاره به سوابق درخشان سردار كاظمي خاطرنشان كرد: من بيش از همه از سابقه فداكاري ، رشادت و شجاعت سردار كاظمي مطلع هستم ، از حضور در جنوب لبنان و جنگ هاي سخت در كردستان گرفته تا حضور در جبهه هاي هشت سال دفاع مقدس .
فرمانده كل سپاه با تأكيد بر نقش مؤثر وي در نيروي هوايي سپاه گفت : نيروي هوايي در دوره فرماندهي ايشان با تحولات اساسي روبه رو شد و امروز سپاه يك قدرت بزرگ موشكي در خاورميانه است .
بنابراين گزارش پس از پخش نماهنگي از حضور سرداران شهيد سپاه و سردار جعفري و كاظمي در دفاع مقدس ، سردار محمدعلي جعفري ضمن ارايه گزارشي از اقدامات صورت گرفته در زمينه ارتقاي علمي ، آموزشي و تجهيزاتي و برنامه هاي اجرا شده براي حل مشكلات معيشتي كاركنان نيروي زميني سپاه در طول 13 سال تصدي فرماندهي اين نيرو گفت : مركز راهبردي سپاه عهده دار وظايف سنگيني است كه اميدوارم با حمايت هاي فرمانده محترم كل سپاه ، مسئولان و صاحبنظران و انديشمندان سپاه بتوانيم انتظارات فرمانده معظم كل قوا را برآورده نماييم .
پس از سخنان سردار جعفري سردار سرتيپ احمد كاظمي ، فرمانده نيروي زميني سپاه با تشكر از زحمات و تلاش هاي فرمانده سابق نيروي زميني گفت : برنامه اصلي نيروي زميني آمادگي و ارتقاي توان رزم در تمام ابعاد است و بايد تلاش كنيم با استفاده از امكانات و تجهيزات موجود و در چارچوب برنامه مصوب نيروي زميني در جهت تقويت هرچه بيشتر پايه هاي اين نيروي قدرتمند گام برداريم تا هيچ دشمن خارجي خيال تجاوز به خاك جمهوري اسلامي را در سر نپروراند.
خبر ديگري حاكي است فرمانده كل سپاه در توديع معارفه فرمانده نيروي هوايي سپاه گفت : امروز استراتژي آمريكايي ها و اسرائيلي ها هواپايه و درياپايه است و نيروي هوايي سپاه بايد با ساماندهي پدافند هوايي قوي و توسعه پدافند غيرعامل آمادگي مقابله با هر گونه تهديد خارجي را داشته باشد.
سردار صفوي با اشاره به سوابق فرمانده جديد نيروي هوايي در بخش هاي مختلف سپاه گفت : سردار زاهدي فرمانده اي باتقوا، مؤمن ، مخلص ، عالم ، فكور، صبور و خوش اخلاق است كه در همه عمليات هاي دوران دفاع مقدس حضور مؤثر داشت و در زمره جانبازان انقلاب اسلامي است .
وي افزود: ايشان انساني خوش فكر، مستعد و مورد شناخت عميق فرمانده معظم كل قوا هستند كه اميدوارم با همكاري كاركنان نيروي هوايي ، بتواند اين نيرو را از جنبه هاي تخصصي ارتقا دهد.
وي در پايان با توسعه فرماندهان و مسئولان سپاه به همكاري با دولت جديد ابراز اميدواري كرد، نيروي هوايي سپاه به اقدامات خود در زمينه هاي عمراني ، سازندگي و مردم ياري و مردم داري ادامه دهد.
در ادامه مراسم سردار زاهدي ، فرمانده جديد نيروي هوايي با اشاره به لزوم ارتقاي مادي و معنوي پاسداران گفت : سال هاي اول دفاع مقدس بسيجيان با دستان خالي و صرفاً با اخلاص و توكل و براي اعتلاي كلمه الله قيام كردند و آن ايمان رزمندگان بود كه ما را پيروز كرد.
وي افزود: علي رغم دسترسي به تجهيزات پيشرفته آن چيزي كه تكميل كننده اين تجهيزات مي باشد ايمان ، تقوي ، اخلاص و بندگي خداست .
خبر ديگري حاكي است مراسم توديع و معارفه جانشين فرمانده قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا(ص ) و معاونان فرهنگي و اطلاعات ستاد مشترك سپاه و رئيس دانشكده علوم انساني دانشگاه امام حسين (ع ) با حضور فرمانده كل سپاه برگزار شد.
در اين مراسم كه جمعي از فرماندهان نظامي و انتظامي و معاونان ستاد مشترك سپاه حضور داشتند، سردار عابد به سمت جانشين فرمانده قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا(ص ) سپاه ، حجت الاسلام تائب به عنوان معاون فرهنگي و حجت الاسلام رمضاني به سمت معاون اطلاعات ستاد مشترك سپاه و همچنين حجت الاسلام علي اكبري به عنوان رئيس دانشكده علوم انساني دانشگاه امام حسين (ع ) معرفي شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *